pondělí 16. dubna 2012

Rule Britannia Hlásím se k vám po delší odmlce a jsem rudá studem, že jsem takovou dobu nebyla schopná napsat žádný článek. 

Jsou to už dva týdny, co jsem zpátky v Čechách a myslím, že by tedy bylo dobré zrekapitulovat ten předchozí půlrok. 

V tom, že po maturitě odcestuji do Británie, jsem měla jasno už od 16, mé okolí tedy mělo čas se na všechno psychicky připravit, nemohli to tedy považovat za ukvapený nápad a já měla alespoň dostatek času se na vše důkladně připravit. Nevím, jestli to byl osud, nebo jen štěstí, ale na rodinu, v níž jsem bydlela, jsem měla neuvěřitelnou, jak se říká, kliku. Oba manželé pracovali v armádě, takže jsem se během svého pobytu dostala na místa, kam by se člověk normálně v životě nedostal, jako například do základny Royal air force, v níž má i královská rodina svá soukromá letadla. Bydlela jsem cca dvě hodiny od Londýna, ale v Londýně jsem ovšem trávila čtvrtek a pátek právě v Royal air force. Musím zpětně přiznat své malé zklamání, ani díky této časté přítomnosti a aktivní snaze, se mi nepovedlo potkat ani jednoho prince!:-D Co mi velmi chybí je britská povaha, i když ve světě platí, že Britové nevyjadřují své emoce a jsou chladní, já osobně jsem zažila opak. Všichni byli milí a přátelští. Jistě, kdybych se hodně snažila, určitě bych na nevrlého Brita narazila, ale proč si kazit skvělý dojem, který na mě udělali.

Už než jsem do Británie vůbec odjela, věděla jsem, že na konci listopadu se s nimi přestěhuji do centra Vídně. Manželovi od rodiny, jak jsem poté zjistila, byla nabídnuta vysoká diplomatická funkce, která vysvětlovala onen nádherný vídeňský byt a další benefity. Nicméně, co se týče prostředí, Rakušané mi byli nesympatičtí a proto jsem byla ráda, když jsem mohla trávit čas v anglické společnosti.

Mám-li tedy na závěr udělat malé shrnutí, byla jsem nad míru spokojena a všem, kteří o odcestování do Británie uvažují, ho mohu jen doporučit a popřát, abyste měli také štěstí:-)I když už nejsem ani v Británii, ani ve společnosti nikoho z Britů, alespoň mi to částečně nahrazuje tento úžasný maxi svetr, který mám díky http://www.sheinside.com/Bat-Long-Sleeve-Plaid-Long-Sleeve-Sweater-p-79901-cat-1734.html , doporučuji stránku navštívit, protože mají opravdu pestrý výběr originálních kousků.Šálek čaje a sklenka něčeho tvrdšího je neodmyslitelnou součástí.


Sophiiny oblíbené sušenky.

Keep calm Harry is still single!

No řekněte, není on dalším důvodem, proč Británii milovat?xx B


14 komentářů:

 1. Super svetřík, jak já bych se chtěla podívat do Anglie..:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ten svetřík miluju! A Anglii taky, chystáme se s přítelem na poznávačku Londýna v srpnu :)

  OdpovědětVymazat
 3. super svetr!:)
  http://sienastyle.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 4. och, boze, miluju tu zemi!
  super klobrc

  xxx
  www.cristeene.blogspot.com
  www.cristeenepics.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. už jsem si myslela, že se na blog nevrátíš...skvělý článek a vítej zpátky! Jak v Čechách, tak na bogu ;-)... jinak Harry je kocourek

  OdpovědětVymazat
 6. byla jsi v Anglii pres nejakou agenturu nebo sis praci nasla sama? :)

  OdpovědětVymazat
 7. Co máš teď v plánu dělat v ČR, chystáš se na VŠ? :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj, je možné nějak tě kontaktovat mimo blog? Zajímám se právě o práci v Anglii :)

  OdpovědětVymazat
 9. skvělý článek. taky chci do anglie, ale naši mi to zakázali. pryý musím studovat vš, žádný flákání. :(

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za komentáře:-)

  Anonymní: Byla jsem přes Student Agency a všem ji mohu jen doporučit, jak je zjevné z mých příspěvků, byla jsem maximálně spokojena:-).

  Anonymní: Kontaktovat mě mimo blog lze na mailu lesfillesenvogue@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 11. Hy doll! lovely post! what do u say about following each other?:X

  FashionSpot.ro

  OdpovědětVymazat
 12. Tebe ten blog už nebaví?

  OdpovědětVymazat
 13. A co plánuješ teď ? Odcestuješ ještě někam nebo půjdeš na VŠ ?? =)

  OdpovědětVymazat
 14. vloni jsem byla na jazykovém kurzu v Anglii a místní vůbec nenosili oblečení s motivém vlajky své rodné zeme. To až my turisti jsme jim to trošku spestřili s tričky s potiskem britské vlajky :))

  http://chilli-chocolate.blogspot.com

  OdpovědětVymazat