pondělí 10. října 2011

Autumn


Miluji podzim, nebo spíše, miluji britský podzim, způsob jakým vám šustí spadané listí, když jdete pod nohami,odstíny zbarveného listí a i když je tady neustále pod mrakem a nikdy nevíte, kdy vás překvapí déšť, tak podzim v Anglii má své nepopsatelné kouzlo...
Američany v Anglii poznáte, podle toho, že měsíc před Halloweenem mají vyzdobený dům...Nevím, jestli jsem já měla štěstí, nebo ten, kdo rozšířil pomluvu, že Britové jsou bezcitní a arogantní smůlu. Tuto fámu ovšem musím vyvrátit, protože jsem zatím nepotkala Brita, bez ohledu na pohlaví, nebo věk, který by ke mně nebyl milý. Chválí mi oblečení, když jdu po ulici, všichni mě mile zdraví, i když je třeba ani neznám...zkrátka, nikdo se nechová arogantně, takže si tu díky tvrdé české výchově připadám, jako Alenka v říši divů...Tento týden jsem také poznala Seannu, která mě pozvala k sobě na oběd. No, oběd jak jsem zjistila se v Anglii moc neřeší, takže to bylo spíše pozvání na Belgian bun. Co mě ale zaujalo, byl Seannin dům, protože jsem si lokací i interiérem připadala, jako kdybych se ocitla u Dursleyoých v Zobí ulici...Anglie má také úžasné cukrovinky. Když můj nákup v jednom z místních obchodů obsahoval Oreo cookies, které jsou mimochodem také výborné, nicméně americké a k tomu peanut butter plus skinny milk, muž stojící ve frontě přede mnou se mě zeptal jestli jsem Američanka. Když jsem mu tedy oznámila, že ne a že mám jen ráda sladké, doporučil mi u Britů velmi oblíbenou Cadbury's Dairy Milk, na které jsem si okamžitě vypěstovala závislost a hlavně na jejích Cream Eggs, které momentálně hrají hlavní roli v mých nejhříšnějších snech. Vogue + Oreo cookies + bread and peanut butter+ Nespresso= lunch timeMám teorii, že stejně jako Diary Milk chutná čokoláda Willyho Wonky
xx B12 komentářů:

 1. Podzim v Anglii..co říct, závidím :))

  OdpovědětVymazat
 2. Pryč s tou čokoládou! :D hrozně se mi líbí jak píšeš o Anglii, tak jen tak dál:))

  OdpovědětVymazat
 3. mňam!
  a na té fotce s Oreo jsi překrásná!:)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky se mi moc líbí tvůj styl psaní. :) Do Anglie jsem zamilovaná už dlouho, hrozně ráda bych tam někdy odjela na delší dobu, a to, jak ty jsi tam spokojená a jak o tom mluvíš, mě v tom jenom utvrzuje. Děkuju za hezké články! :)

  OdpovědětVymazat
 5. tak tie sladkosti ti mega zavidim!!! :P

  OdpovědětVymazat
 6. sakra sakra. Já tam chci, hrozně moc tam chci!

  OdpovědětVymazat
 7. Já bych si taky dala... :) Moc Ti to sluší a jdem ráda, že tak často píšeš. C.

  OdpovědětVymazat
 8. No ve skutečnosti to chutná uplně přesně tak... Roald Dahl, autor Karlíka a továrny na čokoládu chodil snad do školy pobíž Cadbury a dostával jejich čokoládu za odměnu a snad i byl v té továrně a nechal se tím inspirovat ;-).
  Jinak moje jediné štěstí je, že jsem v Praze našla obchod, kde jí prodávají :-).

  OdpovědětVymazat
 9. Beautiful pics of leaves and those oreo cakey things look delicious!

  Rianna xxx

  OdpovědětVymazat
 10. krasne fotky, a s tym Oreom si zlata, tiez sa mi paci ako pises o Anglicanoch, Anglicku, tvojich zazitkoch, len tak dalej:)

  OdpovědětVymazat