úterý 18. října 2011

Boyfriend, Burberry, Bath


Sobotní den byl pro mě jeden velký debut, poprvé mě v Anglii navštívil přítel, poprvé jsem byla v Bath a poprvé jsem na sobě měla svou Burberry šálu.

Bath bych popsala, jako město s historií, každá budova, každý strom a řekla bych, že i každá dlažební kostka tam má svůj vlastní příběh. Voda z pramenů, které lemují celé město, byla používána na léčbu různých neduhů, což bylo od alžbětinské po georgiánskou dobu hlavním důvodem, proč bylo toto místo vyhledávaným cílem šlechty. Posloužilo také jako inspirace k nejednomu filmu, já osobně mám nejraději The Duchess s Keirou Knightley v hlavní roli.
Bath ovšem není jen městem oblíbeným turisty, kterých je tedy všude plno, ale je oblíbené v Británii všeobecně a spoustu Britů ho jezdí pravidelně navštěvovat každý víkend.
Bath je město zamilovaných, tak jsme si ho s přítelem patřičně užili, mohu říci, že to pro náš vztah byla i do jisté míry zkouška. Jako například, když jsem ho donutila vstát v 6 a celý den se toulat uličkami tohoto okouzlujícího místa.
Je to zvláštní, na ty nejlepší restaurace narazím vždy náhodou. Jako v sobotu, když jsme s přítelem objevila restauraci Firehouse. Obsluha byla neuvěřitelně milá, interiér příjemný a jídlo bylo to nejlepší, co jsem v poslední době jedla. Pokud někdy navštívíte Bath, Firehouse Rotisserie rozhodně doporučuji navštívit.


Na návštěvu Bath jsem se pečlivě připravovala. A díky tomu, že spousta mých britských přátel Bath pravidelně navštěvují jsem získala typy, co si v Bath rozhodně nenechat ujít, které si nemůžu pochopitelně nechat pro sebe.


Pump-Room


Má kabelka z broušené kůže se díky mému au-pairství stala nepoužitelnou, tak jsem se rozhodla pro klasickou Longchampku. Kterou jsem pořídila v Mallory, který má tradici již od roku 1898.


Další věcí, kterou si v Bath nemůžete nechat ujít je open Top bus Tour a následné občerstvení u Sally Lunns - nejslavnější coffe shop. Sally vás překvapí širokým sortimentem a interiérem v tradičním britském stylu.

Já osobně jsem se bohužel k Sally nedostala, tak jsem jako přijatelnou náhražku zvolila návštěvu čokoládovny.O to, že sobotu jen tak nezapomenu se postaral přítel, který nám jako závěrečnou třešničkou na dortu, nechal připravit romantickou večeři.

wearing: brýle- Ray-Ban, šála- Burberry, kabelka - Longchamp, kalhoty, bunda - Zara, tričko, boty -H&M
xx B

7 komentářů:

 1. krásné! a máš výborné boty!! můžu se zeptat odkud? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotečky+článek s přítelem vám to vážně moc sluší...:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Bath miluju, taky se mi tam moc libilo!

  OdpovědětVymazat
 4. to je kouzelné :-) v Anglii je tak krásně

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem ráda, že jsi zpět a zase přispíváš! :)
  Tvé články jsou skvělé, takže prosím pokračuj :)
  Tína

  OdpovědětVymazat
 6. pekne fotky, urcite jste si to s pritelem uzili :)

  OdpovědětVymazat
 7. Všem moc děkuji za komentáře:-).

  Anonymní: Úplně jsem to zapomněla napsat do "wearing", nicméně chyba je napravená a boty jsou z H&M na Oxford Street:-)

  OdpovědětVymazat