pátek 7. října 2011

London's calling


Když jsem v dotazníku, proč chci jet do Anglie jako au-pair uvedla, že bych ráda poznala anglické zvyky, netušila jsem, že realita předčí všechna má očekávání. Před mým odjezdem do UK byl můj život jedna velká rutina. Nyní budu ovšem trávit jednu noc týdně v základně britské armády a budu-li mít štěstí, mohla bych potkat Harryho, nebo Williama. Dalo by se vlastně říci, že jsem stále připravená na jakýkoliv transfer...

Můj pokoj u Cliffa a jeho neodolatelná zahrada:Cliff a SophieBritové a jídlo, to je kapitola sama o sobě. Zajímavé ovšem je, že si vždy pečlivě připraví všechny ingredience, které samostatně vypadají lákavě a nakonec vše nahází do velké mísy, která lákavý dojem spolehlivě zabije. Momentálně se tedy má denní strava raději skládá z pěti kousků celozrnného toastu s burákovým máslem a litrů kávy, abych přežila...


Jsem na sebe pyšná, zvládla jsem totiž cestování londýnským metrem. Když jsem se dozvěděla, že Cliff bydlí ve východní části Londýna, zavýskla jsem si, že to budu mít do centra blízko. No, blízko to rozhodně nebylo, na cestě jsem strávila asi hodinu a půl, použila nejrůznější formy hromadné i nehromadné dopravy, zahrnující i Janettino auto...London's calling.


několikapatrový Toshop, který je u Britů velmi populární
Nemohla jsem si také odpustit návštěvu několikapatrového hračkářství Hamley's, nacházející se hned vedle obchodu s botami Kurt Geiger, které V Elle velmi opěvoval Jan Králíček. Po osobní prohlídce se divím, proč ho doporučoval, protože boty tam byly tuctové a nezajímavé.


Strabucks nahradil fastfood, protože když  nevím kam jít a mám omezený čas, skončím pokaždé v něm...
Návštěva Johna Lewishe, další obchod velmi oblíbený u Britů. Je to spíše nákupní centrum, kde se dá sehnat snad úplně vše, s velmi milým personálem, díky kterému jsem se nakonec nechala přesvědčit ke koupi nového parfému Diesel. Pokud jste ovšem z nákupů unavení, můžete si odpočinout ve sky-coffe s nádherným výhledem na uspěchaný Londýn:-)
xx B

9 komentářů:

 1. To je nádhera :-) jsi šikovná moc !

  OdpovědětVymazat
 2. Rozhodně taky budu dělat au-pair!:)

  OdpovědětVymazat
 3. oh my! lucky you to be in LONDON and shopping and eating those goodies ;) SO jealous, can't wait to be back in London ;)
  xoxo

  Catita
  http://catindreamland.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 4. můžu se zeptat, dělás aupair přes nějakou agenturu nebo kde jsi k tomu přišla?:) díky moc za odpověď!:)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za komentáře:-)

  SIENA.STYLE: To, co je v taštičkách ukážu přímo v akci během týdne:-)

  Catia: Thanks you, do you live in London?

  Anonymní: Ano přes agenturu, přesněji přes Student Agency a jsem s ní moc spokojená a můžu jí doporučit:-).

  OdpovědětVymazat
 6. lovely photos!

  http://glamourgirl-bg.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 7. Hello! Nice blog!

  LOVE International Giveaway: http://fashion-way-of-life.blogspot.com/2011/10/love-international-giveaway.html

  xoxo F.

  OdpovědětVymazat